pondělí 17. listopadu 2014

Recenze: 101 mandal pro krásný den

23159515

Magické kruhy


Název - 101 mandal pro krásný den
Námět - Tereza Pecáková
Grafické zpracování - Linda Marečková
Nakladatel - CooBoo
Rok vydání - 2014

Jste znavení z práce? Potřebujete si odpočinout? Chcete se na chvíli odreagovat a trochu si zarelaxovat? V tom případě sáhněte po této úžasně uklidňující knize plné nádherných mandal, které čekají pouze na to, až popadnete do rukou pastelky a fixy a začnete vybarvovat!

Předpokládám, že většina z vás zná mandaly. I tak si raději jejich význam připomeneme, protože opakování je matka moudrosti. Mandala znamená kruh - magický kruh. Je to symbol jednoty a rovnováhy. Vybarvováním mandal nacházíme vnitřní klid a harmonii.

Jak už víte, jedná se o knihu s mandalami. Bohužel v této knize nenajdete v pravém slova smyslu téměř žádnou mandalu. Valná většina mandal je tak velká, že se nevešla na pouhou stranu A4, takže je ze stran osekaná. Někomu to vadit může, někomu nemusí, jenom jsem vás na to chtěla upozornit.

Nevýhoda této knihy je, že mandaly jsou na každé straně, takže mezi nimi nejsou žádné bílé, čisté strany. Když mandaly vybarvujete, po čase zjistíte, že se z druhé strany obtiskla tiskařská barva na další mandalu, což není zrovna nejpříjemnější zjištění. A proto vám chci poradit, abyste tomuto nemilému překvapení předešli - vkládejte z druhé strany mandaly nějaký papír.

Některé mandaly mají tak drobné části, že si přímo vyžadují, abyste je vybarvili fixami. A zde nadchází otázka, jestli je vhodné fixy používat? Nepropijí se na druhou stranu, což by znamenalo zničenou mandalu na opačné straně? Já osobně jsou fixy používala při vybarvování této miloučké knihy poměrně často. Ano, propíjí se trochu, ale není to moc vidět. Jde spíše o to, abyste na jednom místě nevybarvovali příliš dlouho.

Tato kniha se momentálně skvěle hodí na projasnění pochmurných podzimních dnů, takže neváhejte a podarujte touto knížkou své blízké! Krásný dárek za ještě lepší cenu. A já si teď jdu pořádně ořezat pastelky a poté dovybarvit zbytek svých mandal. :-)


Přikládám několik mých fotografií pro inspiraci:Tímto mnohokrát děkuji webu databazeknih.cz za poskytnutí recenzního výtisku!
Mou recenzi na webu naleznete ZDE.

8 komentářů:

 1. Super recenzia :) Vypadá to fajn, ale po skúške s Wreck this journal si to nejdem hneď kupovať :) :D
  http://booksmakesenseofmylife.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 2. Wáu! Tak to je krásne! Už viem čo si pri najbližšej príležitosti asi kúpim :)
  Inak, zatagovala som ťa do tagu.. :)
  http://readingbookswithlove467.blogspot.sk/2014/11/tag-knizne-kuzla-harryho-pottera.html

  OdpovědětVymazat
 3. Nakonec si to asi taky koupím :)
  Pěkná recenze! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherne! Ja závidím! Mám mandaly doma ale ja vôbec nemám čas na to ... vlastne, čas je vždy ale ja si ho neviem zariadiť :/ snáď do konca ďalšieho roka bude knižka vymaľovaná :D

  OdpovědětVymazat
 5. wow to vyzerá zaujímavo ... možno ak to nájdem tak si to kúpim.... :)

  www.allmoblogg.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 6. Pár "knížek" s mandalama už se mi do ruky dostalo.. ale tahle ještě ne, některé mandaly vypadají vážně skvěle..:)

  OdpovědětVymazat
 7. Pekné vzory, ale asi b ma to dlho farbiť nebavilo, haha :D
  Inak pekná recenzia (ako vždy) :)
  liviaurban.blogspot.com

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! Jsem ráda za každou radu nebo názor. :)